منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
لینک دوستان
سرور مجازی ایران" >سرور مجازی ایران

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان گپ دوستانه و آدرس rahjooyan.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

آخرین مطالب
دیگر موارد

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 84
:: کل نظرات : 11

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 233
:: باردید دیروز : 203
:: بازدید هفته : 668
:: بازدید ماه : 2456
:: بازدید سال : 2456
:: بازدید کلی : 76065
نویسنده : عبدالرضا جودکی
جمعه 18 خرداد 1397

 آنچه که بعد از هزار و چهارصد سال از دل قرآن و عترت بار و منزلت معرفت را در میان مسلمانان به یادگار گذاشته است، مرقد و بارگاه امامزادگانی است که در جای جای خاک ایران اسلامی وجود دارند. این مکانهای مقدس در گوشه کنار میهن اسلامی با دلهای پر از شور و شوق، عشق و محبت مردم دارای عقد و اخوت ماندگار و نا گسستنی است. در این دوران پر درد و بیگانگی و چند رنگ،این مکانهای پر از سر دلدادگانی است، که در آنجا مردم هر دیار در پای زره مقبره آن بزرگان، دل های خسته شان را به آنها می سپارند و آرام می گیرند. آرامش روح بخش این مکانها را نمی توان در جای دیگر جستجو نمود. این بزرگان  همان علویانی بودند که خلفای اموی و عباسی برای سر آنها جایزه می دادند، تا عدالت و ظلم ستیزی که از جدشان امیر المومنین علی علیه السلام آموخته بودند به گوش مردم نرسد. به همین خاطر است اکثر این امام زادگان بدست مزدوران اموی و عباسی شهید شده اند، امروزه نیز سرکردگان استکبار به خاطر خوی مستکبری شان و آموزه های تفکر لیبرالیستی که برای آنها هدف وسیله را توجیه می کند، به شکل نو و جاهلیت مدرن در پی خاموش نمودن مکتب علوی و عدالت علی (ع) همراه با  ظلم ستیزی آن بزرگواران هستند، حمله امروزه اصحاب دقل و کفر جهانی با تکنولوژی پیشرفته و استفاده ازکارشناسان خبره توسط شبکه های مجازی، اینترنت، فیلم، جهل اخبار، ایجاد شبهه در دل جوانان حاکی از مبازره ای بی امان با راه و تفکر این امامزادگان دارند تا بتوانند شعله عشق و محبت مردم را از دل آنها بگیرند. تفکر امویان و عباسیان به شکل کلماتی نو و جدید با همان هدف مشترک سود و لذت از سوی سران استکبار دنبال می شود. در دنیای کنونی تنها تفکر شیعه است که در مقابل زیاده خواهی های استکبار قد علم کرده و به عنوان یک افتخار الهی مایه مباهات برای جوانان شیعه در تمام دنیا خود نمایی می کند. عقلانیت تجربه گرا غربی که وحیانیت را در قالب علم خود جدا نموده است، امروزه با دردسر ی عظیم روبروست که نمی تواند جوابگوی مردم کشور خودشان باشند که اخلاق و معرفت را دوست دارند تا در زندگی خود مشاهده کنند، اکثر مردم به نهیلیسم (پوچ گرایی)گرفتارند، این تفکر تمام قد با زیبا شناسی مخالف است، زیبایی که با روح انسان اجین است، این تولید ضد زیبایی، زائیده عقلانیت خردگرای غربی است که در برابر این مردم نمی تواند جوابگو باشد.

آنچه که بشریت از عقلانیت غربی بهره برده است، سود و لذتی است که چشم انداز لیبرال دموکراسی غرب به آنها ختم می شود.  عقلانیت غربی در راه تجزیه و تحلیل تجربی معادلات خود را حل می کند. به همین خاطر نه قدرت توانایی آنرادارد در حوزه معرفت وارد شود و نه می تواند با عقلانیت تجربی در آن دیار خود نمایی کند. اگر خروجی این تفکر بشری بریده از وحی را در چند دهه گذشته مورد بررسی قرار دهیم، می بینیم که چطور بشریت از این عقلانیت ضربه خورده است. بمباران اتمی در شب ظلمانی که ساکنینش در خواب بودند، به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی، کشتن هزاران انسان بیگناه در ویتنام، به خاک و خون کشیدن زن و بچه بی گناه در افغانستان  و عراق، زائیدن مولودی حرام به نام داعش برای کشتار مسلمانان در عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی، و تخریب کلیه زیر ساختارهای آن کشورها. قتل عام فرقه داودیان،روزی که در واقعه واکو آمریکا 76 نفر راسوزاندند. یکی از بحث برانگیزترین وقایع تاریخ ایالات متحده است که برخی معتقدند لکه ننگی در تاریخ حقوق بشر آمریکا محسوب می شود.شاخه داویدیان یکی از شاخه‌های دین مسیحی و منشعب از کلیسای ادونتیست است.  دولت فعلی ايالات متحده آمريکا (دونالد ترامپ) با تقويت دو جريان تکفيري در بین کشورهای اسلامی و راست افراطي نژادپرستانه در اروپا، مقابله با جريان‌هاي اصيل اسلامي و خصوصا شيعي را در دستور کار قرار داده است. همان کاری که حاکمان اموی و عباسی برای مبارزه با علویان کردند.


:: بازدید از این مطلب : 1100
|
امتیاز مطلب : 90
|
تعداد امتیازدهندگان : 18
|
مجموع امتیاز : 18
نویسنده : عبدالرضا جودکی
دو شنبه 14 خرداد 1397

«آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئيس جمهور ما خدای نخواسته از آن خوی کوخ‌نشینی بیرون برود و به کاخ‌نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ‌نشینی پیدا کنند- خدای نخواسته- و از این خوی ارزنده کوخ‌نشینی بیرون بروند، آن روز است که برای این کشور باید فاتحه بخوانیم... ما از این کاخ‌نشین‌ها خیلی صدمه خورده‌ایم...»(صحیفه امام، جلد 17 ص 371 تا 384)


:: بازدید از این مطلب : 981
|
امتیاز مطلب : 90
|
تعداد امتیازدهندگان : 18
|
مجموع امتیاز : 18
نویسنده : عبدالرضا جودکی
جمعه 11 خرداد 1397

تبلیغات سیاسی یا پروپاگاندا گونه‌ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می‌شود.تبلیغات سیاسی شکلی از ارتباط است که هدف آن نفوذ بر گرایش یک جمع یا جماعت به موضع و دلیل دلخواه مبلغ سیاسی است. پروپاگاندا برخلاف تهیه اطلاعات غیر جانبدارانه، در اصلی‌ترین معنای خود، دادن اطلاعات با هدف نفوذ بر مخاطب است. در این راستا، اغلب اوقات، واقعیت‌ها به‌طور گزینشی بیان و بازنمایی می‌شوند (درحالی که نادرستی آن برگوینده روشن و آشکار است) تا از سوی مخاطب، واکنش و رفتاری احساسی و نه آگاهانه و خردمندانه سربزند. نتیجه این امر، تغییر گرایش دلخواه به سوی هدفی است که برای مخاطب هدف‌گیری شده و به منظور پیشبرد یک برنامه سیاسی، درنظرگرفته شده‌است. افزون براین، پروپاگاندا می‌تواند در شکل یک نبرد و جنگ‌افروزی سیاسی نیز تلقی شود.

دروغهای وقیحانه سیاسی برای فریب افکار عمومی (تبلیغات سیاسی) در علوم اجتماعی و سیاسی اصطلاحا" پروپاگاندا نامیده میشود. این تبلیغات فریب دهنده گونه ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می شود. تبلیغات سیاسی دروغین، شکلی از ارتباط است که هدف آن نفوذ بر گرایش یک جمع یا جماعت به موضع و دلیل دلخواه مبلغ سیاسی است. پروپاگاندا برخلاف تهیه اطلاعات ناجانبدارانه، در اصلی ترین معنای خود، دادن اطلاعات غلط یا نیمه درست (یک دروغ کامل!) با هدف نفوذ و فریب یک مخاطب است. در این راستا، اغلب اوقات، واقعیت ها به طور گزینشی بیان و بازنمایی می شوند(درحالی که نادرستی آن برگوینده روشن و آشکار است) تا از سوی مخاطب، واکنش و رفتاری احساسی و نه آگاهانه وخردمندانه سربزند. نتیجه این امر، تغییر گرایش دلخواه به سوی هدفی است که برای مخاطب هدف گیری شده و به منظور پیشبرد یک برنامه سیاسی، درنظرگرفته شده است. افزون براین، پروپاگاندا می تواند در شکل یک نبرد و جنگ افروزی سیاسی نیز تلقی شود.

کاریکاتور زیر بک پروپانگدای کاریکاتوری است. 

 

ترس از کمونیست پوستر، یک اروپایی آنارشیست را به صورت یک هیولا نشان می‌دهد که قصد دارد مجسمه آزادی را خراب کند.


:: بازدید از این مطلب : 1224
|
امتیاز مطلب : 110
|
تعداد امتیازدهندگان : 22
|
مجموع امتیاز : 22
نویسنده : عبدالرضا جودکی
سه شنبه 8 خرداد 1397
رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان:
 
رهبر انقلاب «درست نفهمیدن مسائل کشور و انقلاب»، «درست نشناختن محیط»، «اشتباه گرفتن جبهه دوست و دشمن» «بی ارادگی، تنبلی و بی صبری» «سرگرم شدن به مسائل و بهانه‌های اختلاف انگیز و ویران‌کننده»، «درگیر حاشیه‌ها شدن»، «تزریق ناتوانی و نومیدی به جامعه»، «القای مردمسالاری واقعی ایران به عنوان دیکتاتوری»، «تحریف حقایق تاریخی از جمله درباره رژیم فاسد، وابسته، دیکتاتور و بشدت ضعیف ستم شاهی»، «کوچک جلوه دادن پیروزی‌ها و برجسته کردن نقاط ضعف» و «کارشکنی و تحریم» را از جمله موانع درونی و بیرونی تحقق آرمان‌ها برشمردند

:: بازدید از این مطلب : 941
|
امتیاز مطلب : 100
|
تعداد امتیازدهندگان : 20
|
مجموع امتیاز : 20
نویسنده : عبدالرضا جودکی
جمعه 4 خرداد 1397
برگی از بیانات رهبری؛

آزمون بزرگ عزت

رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ فرمودند: امروز مسوولین کشور در معرض یک آزمون بزرگند؛ آیا حفظِ عزّت و اقتدارِ این ملّت عزیز را خواهند کرد یا نه؟ باید عزّت این ملّت تأمین بشود، منافع ملّت باید تأمین بشود به معنای واقعی کلمه.

حال، تجربه‌ی برجام و تجربه‌ی خباثت‌ها و بدعهدهای آمریکا و اروپایی‌ها در دو سه سال گذشته، در مقابل چشم مسئولین قرار دارد. روزها و هفته‌های آینده نیز "آزمون عزت" مسئولین کشور است. «مسئله بسیار حسّاس است. امروز مسئولین کشور در معرض یک آزمون بزرگ‌اند؛ آیا حفظِ عزّت و اقتدارِ این ملّت عزیز را خواهند کرد یا نه؟ باید عزّت این ملّت تأمین بشود، منافع ملّت باید تأمین بشود به معنای واقعی کلمه.»(۱۳۹۷/۰۲/۱۹) باید بخاطر داشت «ملت‌ها آن وقتی گرفتار می‌شوند که عزت نفس خودشان را از دست بدهند؛ آن وقتی به‌رایگان نوکری دیگران را قبول می‌کنند که ارزش خودشان را فراموش کنند.»(۱۳۹۰/۱۲/۰۳) برعکس، «آن ملتى به عزت و سربلندى دست پیدا مى‌كند كه با شجاعت وارد میدان بشود، كار را تعقیب كند و هزینه‌هاى آن را هم با رشادت تمام بپردازد.»(۱۳۸۷/۰۲/۱۱) آیا مسئولین کشور، سربلند از این آزمون درخواهند آمد؟


:: بازدید از این مطلب : 1072
|
امتیاز مطلب : 105
|
تعداد امتیازدهندگان : 21
|
مجموع امتیاز : 21
نویسنده : عبدالرضا جودکی
جمعه 4 خرداد 1397

بیست‌وهفتم مهرماه ۹۴، زمانی که قرار بود رهبرانقلاب توافق موسوم به برجام را تأیید کنند، با فهم درست از تجربه‌ای که از بدعهدی مقامات آمریکایی داشتند، در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، شروطی برای آن تعیین کردند. در آن نامه رهبر انقلاب تصریح کرده بودند که متن برجام دچار نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری و موارد متعدّدی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه‌به‌لحظه، ‌می‌تواند به "خسارت‌های"بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود و بنابراین برای صیانت از آن لازم است که از آمریکایی‌ها «تضمین قوی» گرفته شود. یکی از آن‌ها «تضمین‌ مکتوب از رییس‌جمهور امریکا درخصوص لغو تحریم‌ها بود.»(۱۳۹۴/۰۷/۲۹) اما متأسفانه آن تضمین گرفته نشد و راه برای نقض‌های مکرر برجام و ماندن تحریم‌ها باز ماند.


در روزها و هفته‌های اخیر که زمزمه‌ی تداوم برجام بدون آمریکا توسط برخی مسئولین و رسانه‌ها مطرح شده است، رهبر انقلاب اگرچه مانع آن نشدند، اما باتوجه به تجربه‌ی گذشته، هفت شرط را برای ادامه برجام با اروپا، به‌منظور راه صیانت و حفاظت از منافع ملی مطرح کردند. براین اساس، سه کشور اروپایی باید به طور واقعی تضمین بدهند:
۱. «سکوت خود در برابر نقض برجام توسط آمریکا را جبران کنند.»(۱۳۹۷/۰۳/۰۲) زیرا آنچه در گذشته دیده شد این بود که این سکوت مانع از آن شد که حتی توافقات روی کاغذ اجرایی شود و شرکت‌های خارجی به دلیل آنچه ترس از ناپایدار بودن برجام اعلام می‌کردند حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران نبودند. اگر اروپاییان آن روز در مقابل آمریکا می‌ایستادند آمریکا احتمال اینکه از اقدامات خصمانه خود ناچاراً  دست بردارد زیاد بود. هنوز از خاطرها نرفته است که اوباما بعد از برجام اعلام کرد اگر این قرارداد امضا نمی‌شد اروپا دیگر حاضر به همراهی در تحریم‌ها نمی‌شد.

۲. «قطعنامه‌ای علیه آمریکا در شورای امنیت ببرند که آمریکا ناقض قطعنامه‌ی ۲۲۳۱ است».(۱۳۹۷/۰۳/۰۲)طبق قطعنامه‌ی۲۲۳۱  که با امضای برجام در سازمان ملل تصویب شد قرار بود که هر شش قطعنامه‌ی قبلی که علیه ایران صادر شده و منجر به تحریم‌های وسیع در رابطه با موضوع هسته‌ای علیه این کشور شده بود را ملغی کند اما در عمل، هم اوباما و هم ترامپ در موارد مختلف این قطعنامه را شکستند. بعد از صحبت‌های پمپئو، وزیرخارجه‌ی آمریکا در بنیاد هریتیج در خصوص لزوم وضع تحریم‌های جدید درباره‌ی ایران، اهمیت این تدبیر رهبر انقلاب بیشتر خود را نشان می‌دهد. در حوزه‌ی بین‌المللی نیز این کار باعث می‌شود آمریکا در مقابل جامعه‌ی جهانی قرار گیرد.  

۳. «بحث موشکی و حضور جمهوری اسلامی در منطقه را مطرح نکنند.»(۱۳۹۷/۰۳/۰۲) ترزا می، مرکل و مکرون در جاهای مختلف درباره‌ی این دو موضوع صحبت کرده‌اند. همین موضوع را هم پمپئو و ترامپ مطرح کرده‌اند. اروپا در مذاکره با ایران برای حفظ برجام باید بداند از جایگاه وکیل آمریکا نباید وارد مذاکره شود.

۴و۵و۶و۷ «با هرگونه تحریمی علیه جمهوری اسلامی مقابله کنند.» «نفت ایران به قدری که جمهوری اسلامی می‌خواهد به فروش برسد.» «بانک‌های اروپایی انتقال وجوه مربوط به تجارت با جمهوری اسلامی را   انجام دهند.» «اگر در پاسخگویی به این مطالبات تعلل کردند، حق ما برای آغازکردن فعالیت‌های تعطیل شده‌ی هسته‌ای محفوظ است.»(۱۳۹۷/۰۳/۰۲)

در طی سال‌های اخیر به بهانه‌هایی چون تحریم سوئیفت، بانک‌های ایرانی، بانک مرکزی و جریمه‌های مالی دولت ایالات متحده، بانک‌های اروپایی از ارائه‌ی خدمات به دولت و تجار ایرانی ممانعت می‌کردند که همین سبب عدم ورود جریان پول حاصل از تجارت با ایران می‌شد و اثرات اقتصادی متعددی چون رشد پایه‌ی پولی، کاهش قدرت خرید و کاهش ارزش پول ملی، ضعف تأمین سرمایه‌ی مالی و... را در پی داشت، لذا بانک‌های اروپایی باید تجارت با جمهوری اسلامی را تضمین کنند و به بهانه‌هایی چون تحریم‌های آمریکا و... منافع تجاری ایران را دستخوش بازی آمریکایی‌ها قرار ندهند.
 

واضح است که جمهوری اسلامی با هدف لغو تحریم‌ها برجام را امضا کرد. قرار نبود و نیست که برجام وسیله‌ی فشاری بر ملت و دولت شود و با آن اقتصاد را معلق و دولت را در برزخ قرار دهند. این ۷تضمین با حفظ حق هسته‌ای و منافع ملی در مقابل تحرکات آن دست چدنی است که از دستکش مخملی درآمده است و رسما اعلام مبارزه برای براندازی می‌کند.


:: بازدید از این مطلب : 1097
|
امتیاز مطلب : 115
|
تعداد امتیازدهندگان : 23
|
مجموع امتیاز : 23
نویسنده : عبدالرضا جودکی
جمعه 4 خرداد 1397

همه ساله در ايام ماه مبارك رمضان شركت‌ها ، سازمان‌ها ، وزارتخانه‌ها و موسسات دولتي و نهادهاي عمومي غير دولتي با برپايي ضيافت افطاري ضمن استفاده از امكانات دولتي اعم از جا و مكان و بودجه و نيروي انساني ؛ مبالغ ميلياردي را از اين باب بر بودجه كل كشور تحميل مي‌نمايند كه وجهه شرعي و قانوني آن با توجه به موقعيت اجتماعي مدعوين زير علامت سوال است و حداقل مبهم و شبهه‌ناك به نظر مي‌رسد. مجلس در اقدامي قابل تقدير در قانون بودجه سال 97 كل كشور براي پايان دادن به چنين روالي و ابهام‌زدايي از اذهان حكم آ‌مره منعي را به شرح زير وضع كرد:
تامين هزينه افطاري كليه دستگاه‌هاي اجرايي مندرج در ماده پنج  قانون مديريت خدمات كشوري (1) از هر محل از جمله بودجه كل كشور ، اعتبارات عمومي و اختصاصي ، منابع داخلي ، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل از صرفه‌جويي به هر ميزان و به هر نحو مطلقا ممنوع است.(2)
بدين ترتيب در سال 97 به موجب اين ممنوعيت قانوني هيچ دستگاه دولتي به هر نحو و از هر محل و به هر ميزان مطلقا حق برگزاري مراسم افطاري را ندارد. اما در اقدامي عجيب نهاد رياست جمهوري كه بايد عملكردش سرمشق ديگر دستگاه‌هاي اجرايي باشد. بدون توجه به اين ممنوعيت و به صورتي تابوشكنانه اين ممنوعيت قانوني را ناديده گرفته كه در پنجمين روز از ماه مبارك رمضان اين ممنوعيت را براي خود جواز و مجاز دانسته  توجه و تدقيق در مراتب زير مويد اين ادعاست.
1- طي كارت‌هاي نفيسي مزين به عبارت الهم لك صمنا و علي رزقك افطرنا و ارسال آن به صدها نفر از اساتيد دانشگاه‌ها و پزشكان ضمن تبريك ماه رمضان از آنها دعوت شده تا در ضيافت افطار با حضور رئيس جمهور شركت كنند.
2- در ذيل كارت دعوت امضاء رئيس دفتر رئيس جمهور جناب آقاي واعظي مشاهده مي شود زمان ضيافت دوشنبه 31/2/97 و مكان سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي است.
3- بر اين اقدام مغاير با قانون در نهاد رياست جمهوري در دو بخش تاملات زير وارد است اول آنكه چاپ كارت تبريك حلول ماه ضيافت و ارسال بخوانيد انتشار آن براي مدعوين كه قطعا هزينه در بردارد در مغايرت با ماده واحده قانوني ممنوعيت وزارتخانه‌ها و موسسات و شركت‌هاي دولتي از چاپ انتشار نشريات غيرضرور مصوب سال 65 قرار دارد . دوم آنكه محتواي كارت دعوت چاپ شده كه دعوت به مهماني افطار است كه با منع قانوني مندرج در تبصره قانوني بودجه 97 كل كشور در تضاد قرار گرفته است .
4- ممنوعيت مندرج در قانون مأخر (تبصره بودجه) ساير قوانين و مقررات موضوعه مغاير را لغو و هر قانون مقدم يا با مقررات مقدم از جمله آيين نامه پذيرايي‌هاي عمومي موضوع تصويب نامه 22357 مورخ 8/6/71 را از اين باب ملغي‌الاثر كرده است.
5- اين دعوت بر اساس مفاد چاپ شده روي كارت هاي نفيس دعوت فقط مربوط به اساتيد دانشگاه و پزشكان بوده كه در مورخه 31/2/97 براي ضيافت افطار به سالن اجلاس سران دعوت شده‌اند به نظر مي رسد با دعوت از ساير گروه‌هايي همچون هنرمندان ، وكلا و حقوق‌دانان ، ورزشكاران، اصحاب جرايد و .... هزاران نفر ديگر در روزهاي باقي‌مانده ماه مبارك رمضان هزينه‌هاي بسياري برخلاف قانون بر بودجه نهاد رياست جمهوري و بيت المال تحميل كند. بودجه‌اي كه كفاف يك مهماني مراسم تحليف را ندارد و بيش از 12 ميليارد تومان هزينه پيش‌بيني نشده داشت هزينه هاي پيش‌بيني شده‌اش چند ميليارد تومان بود، خدا مي‌داند.
ختم كلام ؛ وقتي ممنوعيت قانوني براي امري وضع شد و مجلس تصويب كرد و شوراي نگهبان  هم تاييد نمود لازم الاجرا براي كليه دستگاه‌ها است اگر قرار باشد در صدر دستگاه‌هاي اجرايي يعني نهاد رياست جمهوري از اين ممنوعيت تمكين نكند و ديگر دستگاه‌ها از آن تأسي جويند، مي شود ضرب المثل سعدي عليه الرحمه در اين باره كه فرمود:(3)
اگر زباغ رعيت ملك خورد سيبي 
براورند غلامان او درخت از بيخ
 به پنج بيضه كه سلطان ستم روا دارد
زنند لشكريانش هزار مرغ به سيخ
پي‌نوشت :
(1)-  ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری - دستگاه اجرايی : کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی ، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی ، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران،‌بانک مرکزی، بانکها و بیمه‌های دولتی، دستگاه اجرائی نامیده می‌شوند.
(2)-  بند "و" تبصره 20 قانون بودجه سال 1397
(3)-  گلستان سعدي-حكايت 19

روزنامه رسالت(انبارلویی)


:: بازدید از این مطلب : 1318
|
امتیاز مطلب : 110
|
تعداد امتیازدهندگان : 22
|
مجموع امتیاز : 22

.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.