منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
لینک دوستان
سرور مجازی ایران" >سرور مجازی ایران

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان گپ دوستانه و آدرس rahjooyan.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

آخرین مطالب
دیگر موارد

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 84
:: کل نظرات : 11

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 249
:: باردید دیروز : 203
:: بازدید هفته : 684
:: بازدید ماه : 2472
:: بازدید سال : 2472
:: بازدید کلی : 76081
نویسنده : عبدالرضا جودکی
یک شنبه 23 مهر 1396

تقریبا چهل دهه از عمر شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد. در این مدت بارها سیاست مداران کاخ سفید برای شکست و یا به انحراف کشاندن انقلاب اسلامی نقشه ریختند و آنرا به شکلها و روش های مختلفی اجرایی کردند، هیچکدام از تصمیمات براندازی شیطان بزرگ بدون برنامه ریزی های دقیق و از پیش حساب شده نبوده است. کلیه اعمال و برنامه های سران کاخ سفید برپایه منافع آنهااستوار است که توسط اقتصاددانان و سیاستمدارن خبره تایید نوع و روش اجرای آنها را پیشنهاد می کردند. مانند طرح برنارد لوئیس که تجزیه کشورهای اسلامی برای اولین بار در نشست سال 1979 اعضای بیلدربرگ در اتریش سخن گفت. او طرح خود را که شامل تجزیه کشورهای خاورمیانه از جمله ایران به کشورهای کوچک که قابل مدیریت باشند، برای سران اقتصادی و سیاسی شرکت کننده در بیلدربرگ ارائه داد.این یک اصل کلی در اصول تفکر لیبرال دموکراسی است. و ساموئل هانتینگتون نظریه پرداز معروف کاخ سفید و پیش بینی جنگ تمدنها را ارائه داد و برای پیروزی آمریکا در این جنگ که بین اسلام و آمریکاست راه حلهایی را ارائه داده است. 

 

ادامه دارد

 


:: بازدید از این مطلب : 317
|
امتیاز مطلب : 90
|
تعداد امتیازدهندگان : 18
|
مجموع امتیاز : 18
نویسنده : عبدالرضا جودکی
شنبه 22 مهر 1396

 

قبل از اینکه به خصوصیات فکری خودم بپردازم، لازم می دانم شناختی از گزاره های مختلف زندگی که در حاشیه های آن به عنوان یک اصل جا خشک کرده اند داشته باشم.هر کس باید در طیف های مختلف زنگی خود، مانند اعتقادات، عقیده، اخلاقیات، رفتار، کار، خانواده، عشق، علاقه، افتصادی، سیاسی،روی هم رفته جهانبینی و ایدئو لوژی  خود شاخصه هایی را داشته باشد. کل بشر نسبت به خود و جهان هستی دارای یک نوع بینش و تفکری هستند که راه و روش زندگی خود را با توجه به آن بینش انجام می دهند. شدت و ضعف، بی تفاوتی و تعصب نسبت به مسائل سیاسی، مذهبی، اجتماعی، اقتصادی همه از شناخت خود و ایدئولوژی و جهان بینی که در تمام طول عمر همراه با آموزه های فرهنگی کسب کرده اند، نشات می گیرد. نوع تفکر و ذهن بعضی ها در تفهیم و تبیین کلید واژه ها یی مانند آزادی و اصلاح فرق می کند، چون مفاهیم اینگونه واژه ها وسیع است، هرکس می تواند تفاسیر مختلفی از آنها داشته باشد. مصادیقی که از تعریف اشخاص احصا می شود، پی می بریم که حق کلمه را ادا نموده و یا با آن کلمه بازی می کند، از ابهامها، سوء نیت ها، شبهه ها پی می بریم که گوینده به مفهوم واقعی کلمه می پردازد و یا برای رسیدن به هدف شنونده را به بیراهه می کشاند. اصلاح از آن کلماتی است که متاسفانه استعمارگران، غارتگران، دشمنان قسم خورده ملت ها گوی سبفت را از صالحان برده اند و ادعای اصلاح دارند. این دردی است که دامن مردمان مظلوم  تاریخ را می گیرد و گلوی آنها را می فشارد. با این وجود اگر جمعیت بالغ ایران اسلامی را به مجموعه هایی تقسیم بندی نماییم، در همه این مجموعه ها ی فکری غیر از "معاندها"، کلیدواژه هایی وجود دارد که اعضای آن محموعه ها نسبت به آن یک نوع واکنش نشان می دهند میانگین شدت و ضعف در آنها نمره نیم یا یک است نسبت به بیست.مانند منافع ملی، عرق ملی و ... عرق ملی ملتها با هم فرق دارند. در کشور ما چون یک کشور مکتبی است، عرق ملی مان با جوهره دینمان شستشو شده است.  

 اکنون برای هر محقق با انصافی عیان و آشکار است که جهان بینی و ایدئولوژی های حاکم در دنیا مردم را به چه سمت و سویی می برند و کدام به کرامت، شرافت، و ارزش های انسانی توجه می کند. برای انسان معمولی نیز قابل امتحان هستند، اگر قدری به خروجی های آن کشورها نگاه کنیم پی به انصاف و صداقت آنها خواهیم برد. 

هرچند به طور واضح اصحاب اصلاحطلب ما خطوط فکری خود را در پیشگاه ملت بزرگ ایران تبیین نکرده اند و از آن طفره می روند، ولی از بیانات و نوشته های آنها و وابستگی هایی که نسبت به جهان خارج دارند و اظهار نظرهایی که نسبت به موضوعاتی چون ارزش ها و منافع ملی می کنند به خوبی اهداف آنها مشخص می شود. اگر تاریخ دهه های گذشته روشنفکری را در ایران مطالعه کنیم، یک نوع خویشاوندی و همگرایی را بین آنها و اصلاحطلبان امروزی خواهیم یافت. که درباره  غربزدگی، سکولاریسم، عدم توانایی قدرت داخلی و جوهره ما می توانیم روی بک ریل حرکت می کنند.اصلاحات یک واژه کلیدی در متن دین و دیندارانی است که براساس آموزه های قرآن و سیره پیامبران و ائمه معصومین علیهالسلام زندگی می کنند. تمام زحمات و کوشش های پیامبران و اولیاء جانفشانی ائمه علیهالسلام در راستای اصلاحات برای جامعه و تغییر در روش و نوع زندگانی مردم بوده است. برخی از این اصلاحطلبان مفهوم اصلاحات را در زمین اندیشمندان غربی که به انسان غیر از نگاه دینی نگاه می کنند،چیده اند، پایه فکری آنها انسان محوری است که بر پایه سود و لذت می چرخد. در این دیدگاه معیار سنجش عقل است که با تجربه به حقانیت می رسد. آنچه که از اندیشمندان نصیب فرد می شود پوچگرایی است زیرا به هیچ چیز الزام آور غیر از خطوطی که چطور روی آنها حرکت کند در دستان خالی اش باقی نمی گذارند. این عقل تجربه گرای فرد ناله های کودکان گرسنه در آفریقا و یمن را می شنود؟ که حتما می شنود، عاملهای گرسنگی اورا با آموزه های عقلگرایی نگاه می کند،هیچوقت به این مطلب نخواهد رسید که انسانیت من در برابر گرسنگی این کودکان، نه اینکه ارزشی ندارد بلکه شرمسار است.    نه اصواگرای دگماتیسم و نه اصلاحطلب پوپولیسم نمی توانند مردم ولایتمدار شیعه را به آرمانهای والا سوق دهند، جز اصولگراهای اصلاحطلبی که  برای جهاد و ایثارگری ملتش سر نمی شناسد. به قول حاقظ

بر آستان جانان گر سر توان نهادن                   گلبانگ سر بلندی برآسمان توان زد

 

 


:: بازدید از این مطلب : 327
|
امتیاز مطلب : 90
|
تعداد امتیازدهندگان : 18
|
مجموع امتیاز : 18
نویسنده : عبدالرضا جودکی
چهار شنبه 12 مهر 1396

خیلی از ما انسانها در زندگی روزمره از اصل زندگی قافل می شویم و زندگی مان حول محور حاشیه های زندگی می چرخد. خیلی هم به خود می بالیم که داریم زندگی کنیم! در حالیکه از ریل اصلی زندگی خارج شده ایم، فکر می کنیم داریم زندگی می کنیم. بعضی از ما ها آنقدر با حاشیه های زندگی آمیخته می شویم که مجال بررسی و ارزیابی از زندگی را فراموش می کنیم. بعضی از حاشیه های زندگی نیازهای ما را فراهم می کنند و به مقداری که زندگی را تامین می کنند لازم است، ولی ما چنان وابسته به آنها می شویم که اصل را فدای فرع می کنیم ،تعداد آنها در زندگی به مقدار دلبستگی هایمان بستگی دارد. به لطف پیشرفت تکنولوژی ماشاالله آنقدر دلبستگی ها زیاد شده اندکه نپرس.  به جرئت می توان باور کنیم که بیشتر ماه ها زندگی نمی کنیم. حاشیه های امنی پیدا کرده ایم و روزگار را به صورت روزمرگی می گزرانیم، نمی دانیم شاید از متن اصلی زندگی می ترسیم یا شاید هنوز بعد از عمری، متن اصلی را نخوانده گم کرده ایم. جوهره زندگی یا همان متن اصلی دائم در تلاطم است، عاقلان سعی می کنند تا پایشان به حاشیه ها گیر نکنند، انسانهای پخته در متن زندگی می کنند نه در حاشیه، ناآرامی یکی از ویژگی های آنهاست. همانطوریکه دریای آرام نمی تواند دریانورد خوب تربیت نماید، سگ دو های الکی نیز نمی تواند انسان پخته بسازد. رضایت و آرامش از دیگر ویژگی آنهاست، ترس در وجود آنها نیست، تحولگرا هستند و زندگی را با عینک شفاف واز دریچه ای باز نگاه می کنند.

بعضی از ماها گرفتار پول هستیم، پولی که می تواند در بخشی از نیازهای زندگی یار و یاورمان باشد، بلای جانمان می شود و تا هنگامه خداحافظی از دنیا ما را رها نمی کند. گرفتار در زرق و برق دنیا، گرفتاری در عادت ها،... همه و همه حاشیه هایی هستند که می تواند کل زندگی ما را تحت شعاع قرار دهند و ما را از اصل زندگی دور نگه دارند. ابزارهایی که جای هدف را گرفته اند، و مانیز ناشیانه و نه هوشمندانه در پی آن روزگار را سپری می کنیم.  


:: بازدید از این مطلب : 436
|
امتیاز مطلب : 85
|
تعداد امتیازدهندگان : 17
|
مجموع امتیاز : 17
نویسنده : عبدالرضا جودکی
یک شنبه 9 مهر 1396

مهر با پرچم علم و دانش و محرم با پرچم، ایثار و شهادت و هشت سال دفاع مقدس با پرچم، مقاومت و رشادت

چه مهمانی و میزبانی مبارکی، وقتی مهر، ماه علم و دانش، میزبان محرم، ماه عشق و ایثار و شهادت و بصیرت باشد.

و هشت سال دفاع مقدس، نهال و مولود مبارک، این دو منبع رشد کرامت ، عزت انسان و آدمیت

مهر ومحرم و دفاع مقدس، هر سه میعادگاه مهرورزی،مدارس عشق و ایثار و شهادت،  مظهر بالندگی، تلاش و کوشش برای رشد وبصیرت، قدم برداشتن برای رسیدن به قله های رفیع علم ، دانش و معرفت در پی اهدافی  والا به سوی کمال انسانها.

محرم زیباترین نوع زندگی را به ما می آموزد، امروزه اکثر ماها درحاشیه های زندگی، عمر را  تلف می کنیم ، محرم اصل اساسی زندگی است. درمحرم جز زیبایی، هیج چیز نمی بینیم.

وقتی باید از گهواره تاگور پی علم و دانش باشیم،باید همه ماه ها محرم و همه سرزمین ها کربلا و همه روز ها عاشورا باشد. تا رازهای نهفته در کربلا و فرات را از نوک قلم هایمان به کنج دلمان رسوخ نماید، تا مثال آنهایی باشیم که نام حسین (ع) را بر پیشانی بستند تا سندی باشد بر این عهدی که معلم هایشان در مدارس عشق،  به آنها یاد داده بودند.عجب پدیده مبارکی، محرم مهمان مهر باشد، چقدر یادگیریمان آسان می شود،چه منطقی بالاتر از ابوالفضل علمدار(ع)در لابلای کتاب ها می یابیم که در دشت سوزان کربلا، داغ خنک کردن گلویش را به خاطر عهدی که بسته بود، بردل آب فرات بگذارد.  و فصاحت و بلاغت کلام زینب (س) در کاخ یزیدیان وایثار و عشق ورزی شهیدان هشت سال دفاع مقدس که تمام دلنوشته های عارفان و عابدان و اندیشمندان را به تعظیم واداشته است.

در سفره تعلیم و تربیت امسال مهر، رایحه ایثار و شهادت و جانبازی به مشام سفره دارانی چون جوانان و نوجوانان ایران اسلامی می رسد.


:: بازدید از این مطلب : 247
|
امتیاز مطلب : 89
|
تعداد امتیازدهندگان : 18
|
مجموع امتیاز : 18
نویسنده : عبدالرضا جودکی
یک شنبه 9 مهر 1396

هر ایامی که به مناسبت های خاصی نامگذاری شده است، دارای شعاع و برد محدودی هستند.با وجودیکه نامگذاری بعضی از ایام توسط سازمانهای مختلف جهانی مانند یونسکو انجام گرفته است ولی شعاع بردشان فقط تبلیغاتی و رسانه ای است و در بین جوامع بشری اثر ماندگاری ندارد. دربین تمام این ایام عاشورا جایگاه خاصی دارد که تمام افکار را وادار به تفکر و تمام دلها را تسخیر می کند، در این سناریو تمام واژه ها درس می نشینند تا بیاموزند رمز عشق ورزیدن را.


:: بازدید از این مطلب : 212
|
امتیاز مطلب : 144
|
تعداد امتیازدهندگان : 29
|
مجموع امتیاز : 29

.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.